Firma Nike dysponowała odpowiednią technologią. Potrzebowała tylko doskonałego opakowania, by pokazać ją światu. Dlatego Hatfield wziął do ręki ołówek i zabrał się do pracy. To, co nastąpiło później, przeszło do historii. Projektant odbył słynną podróż do Paryża, gdzie jego wzrok przykuło Centrum Pompidou. Unikatowa architektura paryskiego budynku stała się dla niego inspiracją. Po powrocie do Oregonu Hatfield stworzył koncept widocznej poduszki powietrznej umieszczonej w przełomowych butach do biegania.
NIKE AIR MAX ZERO 789695-104
27.12.2015 20:48
Czym jest zero? Z punktu widzenia matematycznego zero to nic — jest liczbą stworzoną po to, by przedstawić brak czegoś. Ale w firmie Nike zero nie jest niczym. Obrazuje początek, pierwotną myśl, przebłysk geniuszu, z którego rodzą się wielkie rzeczy.
Tak rozumiane zero wykorzystano w nazwie butów Nike Air Max Zero — modelu, który narodził się 29 lat temu i który odzwierciedla niemal trzy dekady innowacji. Nie są to pierwsze buty Nike Air Max, ale bez nich nie powstałby model Nike Air Max 1, któremu dały początek.
Tę historię zna większość z nas, ale to tylko część prawdy. Model Nike Air Max 1 nie został zaprojektowany od razu. Był on raczej wynikiem wielu projektów, jednym z których był model Air Max Zero. Hatfield postanowił opracować buty wyposażone wyłącznie w elementy zapewniające niezwykłą wygodę i wydajność, nieświadomie dając tym samym początek projektom, które zrealizowano dopiero wiele lat później.
W ten sposób powstał model Nike Air Max 1, który wywołał rewolucję w przemyśle butów do biegania. Widoczna poduszka powietrzna butów do biegania niedługo potem została wykorzystana również w butach do koszykówki. Z biegiem czasu model Nike Air Max zdobył popularność także poza środowiskiem biegaczy i stał się ikoną rozpoznawaną na całym świecie.
W tej radosnej atmosferze zapomniano o butach Air Max Zero, które traktowano zaledwie jako dodatek do fenomenu Air Max. Miało się to jednak przypadkowo zmienić podczas wizyty w dziale archiwów Nike, gdzie szkic modelu leżał zapomniany przez 29 lat. Projektanci Nike Sportswear natknęli się na niego, poszukując inspiracji do uczczenia zbliżających się drugich już obchodów Air Max Day.
Aby przenieść szkic do przyszłości i zrealizować cel Hatfielda, McMillan podniósł poprzeczkę, dodając do projektu najnowsze innowacje Nike. Obejmują one technologie takie jak nowa podeszwa Air Max 1 Ultra wykorzystana w butach Air Max 1 Ultra Moire wraz z wydrążoną konstrukcją z tworzywa Phylon, łączoną cholewkę, która redukuje wagę buta przy jednoczesnym zachowaniu wsparcia oraz siateczkę z pojedynczych włókien, która umożliwiła stworzenie niezwykłej tekstury, nie zmniejszając przy tym przewiewności. W ten sposób zrealizowano oryginalny pomysł Hatfielda.
26.03.2015 — Air Max Day Wear Your Air.
Komentarze -9
Nie ma jeszcze komentarzy, Twój może być pierwszy! Zapraszamy do dyskusji!